Film önerileri


En iyi filmler
Black film izle(2005)


2005 yapıtı güzel 1 hint/amerikan filmi izleyin.yasamını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi 1 eser. kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan 1 aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı-bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime- başarıyor.

Black filminin 2013 yılında Türkiye'de Benim Dünyam adıyla bir yeniden çevrimi gösterime girmiştir.

Shutter Island - Zindan Adası (2010)
“Departed-Köstebek” ile Oscar ödülü kazanan yönetmen Martin Scorsese’in yönettiği “Shutter Island-Zindan Adası”nda, Massachussets sahili açıklarındaki bir adada suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği hastanedeki 1 katilin esrarengiz şekilde kayboluşunu soruşturmakla görevlendirilen Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve Chuck Aule (Mark Ruffalo) adlı iki polisin baş döndüren hikayesi konu ediliyor.

A Beautiful Mind - Akıl Oyunları(2001)
John Forbes Nash Jr., genç yaşında geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının 1 numaralı ismi haline gelir. ama kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide, delilik tarafına doğru sürüklenir.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Sil Baştan(2004)
Joel Barish (Jim Carrey)'in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar. Eternal sunshine of the spotless mind izleSilver Linings Playbook - Umut Işığım(2012)
Pat Solotano (Bradley Cooper) her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “Her şeyde 1 hayır vardır,” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak bu zor 1 mücadeledir. Taa ki yasamı istediği gibi gitmeyen güzel 1 genç kadın olan Tiffany (Jennifer Lawrence) ile tanışana kadar.


Das Boot(1982)
1979 yılında çekilmiş 1981 yılında vizyona giren, İkinci dünya savaşında u 96 adlı tip 7 sınıfı alman U-boot mürettebatın konu alan film. Propaganda unsuru taşımaz. Wolfgang Peterson yönetmenliğinde Almanca çekilen film izle yaklaşık 6 saatir. Savaşta Alman denizcilerin hayatlarını içinde bulundukları psikolojik durumu görsel 1 anlatış biçimiyle dile getirmektedir. 1980'deki galasında zamanın ünlü isimleri filmi sonunda Wolfgang Petersonu ayakta alkışlamıştır. Diğer savaş filmlerinde olmayan savaşın insancıl boyutunu ortaya çıkartmıştır.

Rain Man - Yağmur Adam(1998)
bir ithal araba satıcısı olan Charlie, başkalarının düşüncelerine saygı duymayan bencil ve fırlama bir şehir çocuğudur. Babasının öldüğünü haber alan Charlie, cenazesine geldiğinde, babasının 49 model 1 Buick Roadmaster hariç tüm mirasını 1 vakfa bıraktığını öğrenir. Kendi hakkı olduğunu düşündüğü bu paradan bir pay alabilmek için bu vakfı ziyaret eden Charlie, buranın özürlülerle ilgilenen bir kurum olduğunu öğrenir.

Reservoir Dogs - Rezervuar Köpekleri(1992)
bir grup suçlu, 1 mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muh1 olduğundan şüphelenirler.
The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
yalnız böyle bir filmin türkiye'de çekildiğini düşündüm de düşünemedim. muhtemelen çekilirken seti falan basılır, oyuncular bıçaklanır, yaralanır, film bir şekilde çıksa bile yayınlayan sinemalara saldırılar yapılır, oyuncuları sürekli tehditler alır, yönetmenin evi falan yakılır bişiler read more olurdu.
A Separation - 1 Ayrılık (2011)
İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin biten bir evliliği konu alan Jodaeiye Nader az Simin/Nader ve Simin, bir Ayrılık adlı filmi, Berlin film izle Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’yle onurlandırıldı. Filmin başrol oyuncuları Leila Hatami ve Peyman Moadi’nin yanı sıra, diğer ekip oyuncularının En Iyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini paylaşması da filmin başarısını farklı 1 boyuta taşıdı.Farhadi, Altın Ayı’yı alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödülü kazanacağımı hiç düşünmemiştim,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödül, doğduğum, hikâyelerimi öğrendiğim ülkemin insanlarının düşünülmesi için çok iyi bir fırsat.”Geleneksel ve modern yaşama ve düşünme biçimleri arasındaki çatışmanın yanı sıra, sınıf farklılıklarını da ele alan film, 1 kadının eşinden boşanmak için dilekçe vermesinin ardından yaşanan olayları anlatıyor.

Film, boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen 1 çiftin öyküsünü anlatıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le 1likte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.